ביטוח בריאות

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות בישראל הוא על פי חוק, בישראל יש חוק בריאות ממלכתי שמחייב כל אדם שהוא אזרח ישראלי לשלם ביטוח בריאות ולהיות חבר בקופת החולים, חוק זה מטרתו להבטיח שכול אדם יקבל טיפול ושירות רפואי הולם וראוי. ביטוח בריאות סטנדרטי זה הוא ברובו מקיף, אך הוא לא כולל את כל המרכיבים, וישנם מצבים שבהם הוא לא מספיק מסייע.
הבעיות יכולות לצוץ במקרים של מקרי חירום, כמו מחלה קשה ונדירה, או אפילו כשמעוניינים ברופא ספציפי, קיצור של תורים וכו’. במצבים כאלה, אנשים רבים רואים לנכון לגשת לחברות הביטוח הפרטיות, בהתאם למצבם וצרכיהם ורוכשים ביטוח בריאות שמכיל את כל מה שהם מבקשים ולא ניתן לקבל בביטוח הממלכתי.

ביטוח בריאות – האם זה באמת נחוץ?

יש מקרים רבים, מוכרים וידועים בהם ביטוח בריאות פרטי ממש הציל חיים כיון שהוא אפשר קבלה של טיפול אידאלי ויעיל ופעמים רבות הוא חוסך הוצאות כלכליות כבדות מהמשפחה של המבוטח, בעקבות צריכת תרופות שלא נמצאות בסל התרופות, טיפול כזה או אחר ועוד.
ביטוח פרטי של קופ”ח קופות החולים בישראל מציעות למבוטחים שלהם ביטוחים פרטיים מעבר לכל השירות הבסיסי שהן מעניקות. הביטוח של קופת החולים מאפשר הטבה רבה בקבלה של שירותים, מחירים בסיסיים של שירותי של הקופה ועוד. אלו אומנם ‘נחשבים’ לביטוח פרטי, אך לא תמיד עונים על ההגדרה של הנושא, על פי החוק אסור לכל קופה להציע כיסוי מסוים לצורך הפלה לדוגמה, לכן קיימות פוליסות אצל חברות הביטוח הפרטיות שסוגרות את כל הפריצות הללו ומעניקות ביטוחים כוללים והרמטיים.

ביטוח בריאות – מהם המרכיבים?

מרכיבי ביטוח בריאות פרטי ישנן פוליסות שונות של ביטוחי בריאות שמציעות חברות פרטיות של ביטוח בריאות, להלן המרכיבים המרכזיים:

  • ביטוח מחלות קשות – מדובר בפוליסה שמעניקה פיצוי כספי, בסכום שנקבע מראש במקרה של אבחון במחלה קשה.
  • ביטוח ניתוחים והשתלות – מדובר בביטוח בריאות פרטי שמקנה מימון כספי של ניתוחים בישראל על ידי רופאים מומחים במגוון של בתי חולים נחשבים, על פי הבחירה של המבוטח. הביטוח זה מממן גם ניתוחים של השתלות של איברים בחו”ל ובארץ.
  • ביטוח תרופות – סל הבריאות כולל סוג של כמה תרופות, במקרה של מחלה קשה שבה אדם נזקק לתרופה שלא נמצאת בסל העלויות, זה מצב שעשוי להגיע לאלפי שקלים מדי חודש. הביטוח הזה מכסה מימון בנוסף להשתתפות עצמית כלשהי.
  • ביטוח סיעודי – מדובר בביטוח בריאות פרטי שמעניק מימון לאשפוז סיעודי לקשישים יחד עם השתתפות מסוימת.

פנייה אל חברת ביטוח מקצועית תעניק לכם את ביטוח בריאות מומלץ על פי הצרכים שלכם, חברת רון ארבל שירותי ביטוח מתמחה במתן שירותי ביטוח ותעניק לכם את ביטוח הבריאות הנכון ביותר בשבילכם לפי הצרכים שלכם ובהתאמה אישית תוך דגש ותשומת לב לאורח החיים היום יומי שלכם.