ביטוח דירה מבנה ותכולה

ביטוח דירה מבנה ותכולה

פוליסת ביטוח דירה כוללת בתוכה כמה מרכיבים וכיסויים יחד. היום אפשר לרכוש את כול המרכיבים כדי להבטיח כיסוי שהוא מלא לרכוש ולנכס שלכם. או לרכוש רק רכיב מסוים לפי כל צורך. דרך חברות ביטוח תוכלו לקבל שירות מקצועי והצעות אטרקטיביות והסבר מפורט אודות ביטוח דירה וממה הוא מורכב.

ביטוח דירה משמעותו ביטחון

לא נעים לאף אדם למצוא את עצמו בסיטואציה בה הוא איבד את ביתו וכל רכושו ברגע אחד. ביטוח דירה עושה את ההבדל בין ייאוש מוחלט למצב שבו יש מי שיסייע, ויאפשר חזרה למסלול חיים נורמלי.
ביטוח דירה משמעותו ביטוח דירה מחולק לביטוח מבנה או ביטוח תכולה או שילוב בין השניים. ביטוח מבנה הוא ביטוח מפני מצבים של שריפה, רעידת אדמה, דליפה וכו’ שיכולים להיגרם למבנה. ביטוח תכולה הוא ביטוח מפני גניבה של חפצים יקרים שנמצאים בחלל הדירה. כל אדם בוחר לפי התנאים והצרכים שלו את סוג הביטוח, מבנה או תכולה או שניהם יחד.

מה הוא ביטוח דירה מבנה ותכולה?

ביטוח תכולה ביטוח זה מכסה את הרכוש שנמצא בבית בגין נזק חלקי או אובדן או שמא גניבה. הפוליסה הזו מטרתה לאפשר לחזור ישר למסלול חיים ולכן היא תכסה ריהוט, מכשירים חשמליים ועוד פריטים שהם מיועדים לשימוש ביום יום. לחפצי ערך וכמו כן לתכשיטים יש כיסוי שהוא יחסית מוגבל בכל מסגרת של פוליסה, ובכדי לכלול פריטים מסוימים צריך להצהיר עליהם ולהציג קבלות או את ערך השווי. נזק חלקי או מלא לרכוש יכול להיגרם גם מאש שפרצה, רעידת אדמה, פריצה וגניבה וכד’. כפי שצוין יש מגבלה לכיסוי חפצים שהם בעלי ערך כמו תכשיטים, יצירות אומנות ועוד. ביטוח תכולת דירה לא יכול לפצות על ערך סנטימנטלי, אך הוא כן משקם את תכולתו של הבית, בהתאם לאופי האירוע ולתנאי הפוליסה.

ביטוח מבנה ביטוח מבנה הוא מכסה נזק שעלול לקרות למבנה, או לדירה בבניין או לבית פרטי כתוצאה מדליקה, רעידת אדמה, התפוצצות כלשהי, גניבות, רעידות אדמה, מכת ברד, פעולה זדונית, פגיעה מרכב, פגיעה מכל כלי טייס ועוד. וכל סיכון אחר שיהיה מפרט היטב בפוליסה. הביטוח מכסה חלק יחסי של המבוטח ברכוש שהוא משותף לעוד דיירים בבניין כגון מעליות, חדר מדרגות ועוד. הפוליסה תכלול כיסוי של הוצאות שהן נלוות עפ”י כל מקרה לגופו והתנאים של הפוליסה.

מידע נוסף על ביטוח דירה ומשכנתאות