ביטוח דירה

ביטוח דירה

בימינו קיימים הרבה סוגים של ביטוחים שמטרתם לסייע לנו במצבים לא פשוטים, בהם אנחנו נטולים תחת קושי או בעיה, ולהעניק לנו את הביטחון והתמיכה הנדרשים במצבים אלו. אנשים בוחרים לרכוש ביטוחים כגון: ביטוח רכב, ביטוח חיים וגם ביטוח דירה. ביטוח דירה נחשב לביטוח נפוץ הוא מבטח את תכולת הדירה והמבנה.
בתוך הדירה שלנו נמצאים דברים יקרי ערך שכל אחד היה רוצה להיות סמוך ובטוח שהם מבוטחים מפני פריצות וגניבות. לכן בביטוח דירה שמבטח את המבנה מפני רעידות אדמה ושריפה שהסבירות שלהם פחות גדולה, מומלץ גם לבטח את תכולת המבנה והבית. להלן הרחבה אודות רכישה של ביטוח דירה ותכולתה.

חשיבות ביטוח דירה

הדירה שאתם גרים בה ורכשתם אותה היא כנראה אחד הנכסים היקרים ביותר שצברתם בחייכם. על מנת שתהיו מוגנים מפני כל מיני תרחישים לא עלינו, כגון: פריצה, נזילה, שריפה או רעידת אדמה, ביטוח דירה זה הפתרון האולטימטיבי. כשמדברים על ביטוח דירה ישנם שלושה סוגים של ביטוחים – ביטוח המבנה, ביטוח שהוא משולב מבנה ותכולה וביטוח התכולה. כמו כל ביטוח שבו מתבקשים לשלם סכום כולל שנתי על מנת שחברת הביטוח תוכל לשלם על הנזק במידה וחלילה היה.
חשוב להבין לעומק על מה אתם מבוטחים ומה מידת ההשתתפות שלכם במצבים מסוימים. ישנם מצבים בהם תיאלצו גם אתם להשתתף בחלק מעלות הנזקים, בהתאם לסכום של ההשתתפות שתקבע במועד חתימת הפוליסה על ידכם ועל ידי חברת הביטוח.

מה זה ביטוח תכולת דירה?

כל אדם שיש לו בעלות על נכס שמכיל חפצים, ריהוט ומכשירי אלקטרוניקה יקרי ערך כגון; מחשבים, תכשיטים, מצלמות, טלוויזיות ועוד, רצוי ומומלץ ביותר לרכוש ביטוח שיש בתוכו גם ביטוח שמכסה על תכולת הדירה. היום ניתן לפרוץ די בקלות אם מאוד רוצים, והתחושה שקיימת ברגע שאנחנו מגלים שפרצו לבית שלנו היא מתסכלת ופוגעת במיוחד, בטח אם הצליחו לגנוב דברים שהם יקרי ערך. אך ניתן להקל על תחושה זו באמצעות ביטוח תכולת דירה שמאפשר החזר של העלות של מה שנגנב. הרבה בעלי דירות מבטחים את המבנה שלהם אך לא טורחים לבטח את התכולה שהיא כאמור מועדת לפורענות הרבה יותר מהמבנה. עלות הביטוח של תכולת הדירה היא לא גבוהה במיוחד ולכן על מנת להיות שקטים מומלץ לבטח ולדעת שתוכלו לקבל פיצוי שווה ערך בעת גניבה שיכול להקל הרבה על הרגשתכם ולמנוע מכם קושי כלכלי נוסף.