ביטוח חיים

ביטוח חיים

ביטוח חיים קיים בכדי שיספק הגנה עבורכם ועבור כל מי שיקר לכם, מפני קושי כלכלי במקרה של, פרישה לגמלאות, מוות, או כל גורם שינוי קיצוני אחר באורח חיי המפרנס של המשפחה, כגון, נכות, כל מחלה קשה, תאונה ועוד.
יש סוגים שונים של ביטוח חיים שמשלבים בתוכם גם אלמנט של חיסכון כשהמטרה היא לשמור על רמת החיים גם אחרי הפרישה המוקדמת או המאוחרת מהעבודה הקבועה. כולם יודעים שרמת החיים של רובינו תלויה בהכנסה שאותה כל אדם מייצר, לכן במקרים שנחשבים לאובדן כושר עבודה, פטירה, או שאדם פורש לגמלאות, אם לא נדאג מראש ליצור לעצמנו חלופת הכנסה, המצב יגרור לירידה חדה ברמה ובאיכות החיים.

ביטוח חיים בעת אובדן כושר עבודה

ביטוח חיים מעניק מענה הולם כל אדם למעשה חי ברמת חיים מסוימת. הוא מכיר את הרמת חיים הזו חי לפיה ומפרנס את משפחתו בהתאם להכנסה הקבועה שלו וגם של בן או בת הזוג. אך במידה ומדובר במפרנס יחיד או המפרנס הראשי וחלילה הוא יפסיק לייצר את הפרנסה שכולם רגילים אליה, התפטר פוטר מחלה, תאונה וכל מיני תרחישים לא נעימים שיאלצו אותו להפסיק לעבוד לפתע? מה יקרה אז לרמת החיים שלו ושל משפחתו? או במצב של פרישה לגמלאות גם אז נפסקת ההכנסה הקבועה ועל מה אדם מתחיל לחיות? לכל המקרים הללו ועוד מקרים אחרים, יש מענה לחברות הביטוח הפרטיות שמעניקות לכל מבוטח שרוכש ביטוח חיים, בין אם זה במסגרת כזו של חברת ביטוח פרטית או במסגרת של ביטוח מנהלים.

אילו סוגי ביטוחי חיים קיימים?

כשרוכשים ביטוח חיים, חשוב לבחור את זה שמתאים ביותר. ביטוח החיים שהוא נחשב לנפוץ הוא ביטוח ריסק, ביטוח זה נחלק לשנים – ריסק שהוא טהור וריסק שהוא מגיע עם מרכיב של חיסכון. בביטוח ריסק הטהור לא נמצא מרכיב של חיסכון והמשפחה של המבוטח תקבל את כספי הביטוח רק לאחר מותו. לכן מומלץ להוסיף לביטוח הריסק גם נתון נוסף שמאפשר חיסכון בו אתם שמים סכום כספי מדי חודש.
ביטוח חיים ריסק עם חסכון נחשב כאמור ליקר יותר, מכיוון שהוא משלב בין התגמול שמקבלים אחר הפטירה, לבין החיסכון שניתן עבורכם או ליקירכם, (שארים שלכם), אך לרוב זהו המסלול המקובל.
בדרך כלל לביטוחי החיים ניתן להוסיף מרכיב של ביטוח אובדן כושר עבודה למקרים של תאונות, פציעות, או כל בעיה בריאותית (שמצוינת בפוליסה) שבעקבותיה לא מתאפשר לעבוד יותר בצורה מלאה.