ביטוח תשתיות

ביטוח תשתיות

מהי תשתית?

תשתית היא הבסיס עליו ניצב מבנה פיזי. היא גם מייצגת מערך כולל של משאבים הנדרשים לפעולה מסויימת. תשתית היא מכלול השירותים החיוניים שמדינה מספקת לאזרחיה המאפשרת להם שגרת חיים. כך ניתן לומר כי תשתית היא מערכת כזו או אחרת של משאבים בתחומים שונים המספקת תמיכה למערכת כולה כמו למשל תשתיות במערכות בניין, צנרת, שפכים, אנרגיה, אינטרנט, רשת טלפון, קו תקשורת, צינורות נפט, צינורות גז. לרבות ספק שירותי אינטרנט ועוד…

נוכל לראות תשתיות בתחומים שונים, כמו תשתיות אזרחיות, עירוניות, עבודות ציבוריות, להלן:

  • תחבורה: מערכות כבישים, תחבורה ציבורית, שדות תעופה.
  • אנרגיה: מערכות אספקת חשמל, גז ודלק.
  • משאבי המים: מערכות אספקה וטיפול של מים, ביוב והתפלה.
  • תקשורת: קווי תקשורת ואינטרנט של המפעילים השונים.

ביטוח תשתיות, מהווה למעשה, חלק בלתי נפרד מכל פוליסה ביטוחית של עסק פרטי, חברה, דירה, מבנה כזה או אחר, רשויות מקומיות, ועוד. תשתיות אחראיות לאספקה של מים, חשמל תקשורת וכיוב ולכן בכל ביטוח כמעט יוכל המבוטח, לרכוש אצל הגורם המבטח, את הפוליסה הביטוחית המתאימה לכיסוי התשתיות הספציפיות הקיימות בבית העסק או ביתו הפרטי.

כיצד ניתן לרכוש ביטוח תשתיות?

כמו בכל תחום ביטוחי, גם כאן נדרש ידע מקצועי ונסיון. מומלץ לבצע בדיקה מקיפה לפני שרוכשים ביטוח תשתיות אצל חברת ביטוח או סוכן ביטוח. חשוב לדעת כי ביטוח תשתיות הינו גמיש ופתוח להתאמה ספציפית עבור צורך המבוטח. ביטוח הנדסי, ביטוח עבודות קבלניות הם ביטוחים הפועלים במתכונת רחבה של סיכונים וחלק מהפוליסה הביטוחית שלהם הוא ביטוח תשתיות. לכן מומלץ להתייעץ עם הגורם המבטח באשר לרמת ועמוק הכיסוי על פי נחיצותו למבוטח.

למי מתאים ביטוח תשתיות?

ביטוח תשתיות מתאים לקבלנים, מפעלים, מועצות מקומיות, בתי עסק בעלי מבנים כאלו ואחרים אשר בהם נמצאות תשתיות בתחום התחבורה, האנרגיה, מים ותקשורת.

רון שירותי ביטוח הוא משרד עם נסיון וידע רב בתחומי ביטוחים שונים כגון ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח רכב, ביטוח עסקים ועוד. בפגישה במשרדנו, נבנה עבורכם את הפוליסה המתאימה ביותר על מנת שתזכו לכיסוי מירבי ולפיצוי כספי מקסימלי ומהיר.