ביטוח

ביטוח

ביטוח הוא אמצעי שמאפשר לחלוק כל נזק או צרה שעשויים ליפול על אדם ביום בהיר אחד, ולהגן עליו בשעה זו. מטרת כל ביטוח באשר הוא היא להעניק הגנה וביטחון מפני כל מיני תרחישים כספיים של חוסר ודאות וסיכון. אנשים מבטחים את עצמם במגוון ביטוחים, כגון: ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח מבנה, טיולים, עסקים, משכנתא ועוד.
המבטח הוא גוף שיכול להיות מטעם המדינה, חברה ממשלתית או חברת ביטוח פרטית. לפי חוק, הסכם או חוזה שנקבע, המבוטח משלם למבטח סכום כספי – פרמיה, שאלו דמי ביטוח עבור מה שהוא מעוניין לבטח, התשלום נעשה במועד קבוע ובצורה שהוסכמה בין השניים והמבטח מתחייב לשלם תגמולים למבוטח שלו בשעת צרה.

אלו סוגי ביטוח ישנם?

ביטוח חיים נחשב לאחד הביטוחים החשובים שיש. במקביל לפנסיה או לביטוח מנהלים חשוב לבטח את עצמינו גם מפני מקרה של מוות. רק ביטוח חיים שהוא איכותי ומקיף, יוכל להעניק לכל מי שנשאר אחריכם, ילדים משפחה, ביטחון כלכלי ושמירה על אותה רמת חיים נאותה גם לאחר מותכם. לביטוח הזה ניתן להוסיף גם מרכיב נוסף של אבדן כושר עבודה ועוד.
סוגי ביטוחים נוספים ישנם כאמור עוד מגוון של ביטוחים שרצוי מאוד שאנשים ירכשו וזאת בהתאם לעיסוק שלהם, גיל, בריאות, סגנון חיים ועוד. כל יום טומן בתוכו הפתעות נעימות ולעתים פחות. הפתעות לא נעימות יכולות להיות בצורה של תאונת דרכים, מחלה, גניבה של רכב או שריפה בבית, פריצה ועוד תרחישים קשים שבמידה ויש ביטוח שמכסה מפני אלה, חברת הביטוח מקלה ומסייעת באופן מידי ודואגת שהמבוטח יקבל תגמול, ופיצוי בשווי הערכי לכל מה שנהרס, נגנב או נכחד. כל אדם בוחר לפי טעמו וצרכיו את הביטוח שלו. ישנם ביטוחים שהם מחויבים על פי חוק, כמו אדם שמעסיק עובד זר לדוגמה, מחויב לבטח את העובד הזר בביטוח בריאות ועוד.

מילות סיכום

לסיכום מלבד הסוגים השונים שהוזכרו יש כאמור עוד מגוון שלם של ביטוחים, וגם בכל ביטוח יש תוספות והרחבות שניתן לעשות. כמו בביטוח של דירה ניתן לעשות ביטוח למבנה וגם לתכולה, ואלה נקבעים בהתאם לצורך. מדובר אם כן בנושא מורכב בצורה בלתי רגילה, ולא תמיד ניתן לדעת איזה סוג של פוליסה מומלץ לעשות ועוד. לכן במצבים כאלה כשחשים מעט בלבול, מומלץ לגשת ליועץ בחברת ביטוח שיעניק לכם לפי הצרכים שלכם, בריאותכם וסגנון החיים שלכם, את העצה הנבונה, איזה ביטוח לרכוש.